Başıboş köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan Tunahan’ın son hali içler acısı

Tarihler 7 Aralık 2023’ü gösterdiğinde kronikleşen başıboş sokak köpeği sorunu bir kez daha can yakmıştı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan 7 yaşındaki ilkokulu öğrencisi Tunahan Yılmaz, sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu ağır yaralanmıştı.

Küçük Tunahan olayın ardından Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı.

3 AY BOYUNCA BİRÇOK AMELİYATLAR GEÇİRDİ

Talihsiz çocuk, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesinde yaklaşık 3 ay seri ameliyatların içinde olduğu tedavi sürecinden geçerek mart ayında taburcu edildi.

KAFASINA DERİ NAKLİ YAPILDI

Fonksiyon geri kazanımı için fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci devam eden Tunahan, dün büyük bir ameliyata daha alındı.

Küçük çocuğun başına yaklaşık 12 saat süren başarılı operasyonla deri nakli yapıldı.

Yoğun bakımdaki gözetim sürecinin ardından servise çıkarılan Tunahan’ın ameliyat sonrası sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

AMELİYAT SONRASI SON HALİ

Tunahan’ın acı dolu tedavilerinden bir görüntü daha yayınlandı.

Paylaşılan görüntülerde, küçük Tunahan’ın her tarafı sargılı olduğu görüldü.

“BAŞINDA HEP ŞAPKAYLA GEZİYOR”

Baba Halil Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları ve çalışanlarına teşekkür ederek, artık onlarla bir aile gibi olduklarını vurguladı.

Yılmaz, “Bu oğlumun girdiği 15’inci büyük ameliyattı, küçük operasyonları saymıyorum bile. Gerçekten çok zor günler geçirdik ama çok şükür zor günleri atlatıyoruz. İnşallah oğlum çok daha iyi olacak, doktorlarımıza çok teşekkür ederiz.” dedi.

Tunahan’ın ciddi bir travma yaşadığını dile getiren Yılmaz, “Tunahan’ın psikolojisi çok kötü bir durumda, bunu toparlamak için de çabalıyoruz. Dışarıya, insan içine çıkmak istemiyor. Başında hep şapkayla geziyor. Onu böyle görmek çok üzücü, güçlü olmak için çabalıyoruz.” ifadesini kullandı.

“TÜM ÇOCUKLAR İÇİN BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

Başıboş köpek sorununun tüm çocuklar, insanlar için ciddi bir risk olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir