Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa müebbet hapis istemi

Fatih’te boşanma aşamasındaki eşini aralarında çıkan tartışmada silahla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanığın, “eşe ve kadına karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Levent Cin ile avukatı katıldı. Duruşmada, maktul Emine Cin’in ailesinin avukatı olan Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Hilal Gültepe Öztürk ile İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı da hazır bulundu.

AA’nın aktardığına göre, duruşmada cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, 12 yıldır evli olan ve 1 çocukları bulunan çiftin son yıllarda bazı geçimsizlikler yaşadığı belirtildi.

Sanık Levent Cin hakkında, eşi Emine Cin’e yönelik eylemleri nedeniyle tedbir kararları bulunduğu aktarılan mütalaada, sanığın bu kararları ihlal ettiği kaydedildi.

Mütalaada, sanık hakkında Emine Cin’e karşı “tehdit”, “hakaret” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarını işlediği gerekçesiyle ayrıca soruşturmalar yürütüldüğü, tarafların bu sebeplerle ayrı evlerde yaşamaya başladıkları bilgisi verildi.

Bu süre zarfında sanığın zaman zaman barışmak istediği ancak maktulün geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı belirtilen mütalaada, boşanma davası devam ederken, sanığın sokakta yürüdüğü sırada maktulün karşısına çıktığı ve aralarında tartışma başladığı anlatıldı.

Mütalaada, olay sırasında maktul Emine Cin’in çantasında bulundurduğu biber gazını, kendisine zarar vereceğini düşünerek sanığın yüzüne sıktığı, sanığın da yanında taşıdığı tabancayla maktule 5 el ateş ederek kaçtığı bilgisi verildi.

Maktulün kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilen mütalaada, sanık Cin’in “eşe ve kadına karşı kasten öldürme” ile “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan sanık Levent Cin, aleyhine olan hususları kabul etmediğini söyledi.

Söz verilen tarafların avukatları da mütalaaya karşı savunma yapmak için süre istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Cin’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Taraf avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmak için süre verilmesine hükmeden heyet, duruşmayı erteledi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir