Tablet-telefon bağımlılığına karşı en etkili etkinlik: Haydi çocuklar Yaz Kur’an Kursu’na

  • HABER7

Eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler 3 aylık kesintisiz tatil dönemine girdi. Çocukların televizyon, telefon, tablet ve bilgisayara bağımlı olma riskiyle karşı karşıya kaldığı bu dönemde, sosyalleşme için vakit ayırmaları gerektiği yönünde pedagoglar tarafından ikazlar yapılıyor. Çocukların sanal alemdeki zararlı alışkanlıklar, batıl ideolojiler ve sapkın akımların tehdidi altında olduğu da vurgulanıyor.

Minik yavruların hem sosyalleşecekleri, hem teknolojik cihazlardan uzak durabilecekleri, hem de ruh ve beden gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri en tesirli yaz aktivitesi olarak “yaz Kur’an kursları” öne çıkıyor.

Türkiye’deki bütün cami ve Kur’an kurslarının kapısı bu yaz da çocuklara açılıyor.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği yaz Kur’an kursları 1 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. 10 Haziran’da başlayan yaz Kur’an kursu kayıtları devam ediyor.

Cami ve Kur’an kurslarının manevi atmosferinde gerçekleştirilecek etkinliklerle neşeli ve eğlenceli oyunlar oynayan çocuklar; yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerleri daha fazla kuşanıyor. İyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, helalle haramı, günahla sevabı birbirinden daha iyi ayırabilecek bilgiler ediniyor.

Çocuklar, ehil ve liyakatli hocaların marifetiyle hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim ile buluşuyor, rahmet elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) örnek hayatıyla tanışıyor. Abdest, namaz, oruç, zekât ve hac gibi ibadetleri daha iyi öğreniyor. Sevgi ve saygı, kardeşlik ve muhabbet, şefkat ve merhamet gibi erdemleri daha iyi kavrıyor.

REKOR YENİLENECEK Mİ?

Kısa dönemli manevi tedrisat olarak öne çıkan yaz Kur’an kurslarında geçtiğimiz yıl 2 milyon 700 bini aşkın talebe öğrenim görmüştü. Rekor sayının bu yıl pekişerek artması bekleniyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir