Iğdır Dr. Nevruz Erez Devlet Hastanesi bahçesine, sağlık ekiplerince kızamık hastalığıyla mücadele ve kontrol için triaj üniteleri kuruldu. Hastanenin bahçesine aşı ve triaj üniteleri kurulurken, binanın içinde de izolasyon alanları oluşturuldu. Hastaneye gelen hastalar triaj ünitesinde kontrol edildikten sonra belirti yoksa kırmızı, yeşil ve sarı alanlara, belirti varsa izolasyon odalarına yönlendirilecek. Ayrıca, kentte görev yapan bir doktorun kızamık hastalığına yakalandığı tespit edilerek izolasyona alındı.